Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Atrakcyjny ogród, to ogród pielęgnowany

Posted on 23/11/2018 7:36am

Bajkowy ogród marzy się niejednemu posiadaczowi działki wokół domu i rzeczywiście wielu osobom wraz z upływem lat udaje się stworzyć faktycznie wspaniałą przestrzeń, zasadzając wspaniałą roślinność i wykorzystując inne elementy ogrodowej architektury. Czy jednakże taki bajkowy ogród możliwy jest do stworzenia dopiero po dłuższym czasie? Czy musimy czekać kilka lat nim krajobraz wokół domu będzie przypominać ten, o jakim marzymy? Jak najbardziej, nie. Aktualnie oferowane są na tyle praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, że możemy zagospodarować piękny ogród w naprawdę krótkim czasie.

dom - odbicie
Author: Robert Bonfante
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna najprościej to osiągniemy korzystając z usług profesjonalnego biura projektowego, które ma już niemałe doświadczenie w tym temacie. Najpierw jak najlepszy projekt, a następnie dokładnie rozplanowane i zrealizowane prace ogrodowe, umożliwią zagospodarować teren naokoło domu, adekwatnie do założonej koncepcji w krótkim czasie.

Do tego konieczne będą oczywiście wybrane akcesoria i elementy wyposażenia ogrodu, które będą tworzyć wyjątkową kompozycję. Aktualnie można dostać na rynku takie gatunki roślin, krzewów i drzewek, które szybko się przyjmują lub takie, które możemy dopasować do praktycznie każdej pory roku, tak, żeby nasz ogród prezentował się rzeczywiście pięknie niezależnie czy jest marzec, sierpień, czy listopad. Tak samo zakupimy różne meble do ogrodu, jakie nie tylko będą odpowiednio się prezentować, ale także będą jak najbardziej funkcjonalne: pozwolą wypocząć jak należy i odpowiednio się zrelaksować.

Oczywiście nawet jeśli uda nam się założyć naprawdę okazale wyglądający ogród, nie oznacza to, że możemy już zaprzestać prac. Od tej pory czeka nas bowiem systematyczne praca nad tym, aby utrzymać uzyskany efekt i by nasz ogród nie stracił w przyszłości na atrakcyjności. Nie pozwólmy na to, by nasz ogród [pielęgnacja ogrodów] był w jakimś momencie zaniedbany. Jeżeli jest taka potrzeba zapoznajmy się z ofertą jaka zawiera różnego rodzaju domki narzędziowe, by postawić taki w ogródku i w razie potrzeby, w każdej chwili móc naprawić płot, czy spryskać krzewy owocowe.

Pielęgnujmy ogród regularnie, wymieniajmy uszkodzone elementy aranżacyjne na nowe, gdy tylko dostrzeżemy pierwsze oznaki zniszczenia, no i przede wszystkim dbajmy o posadzoną roślinność. Systematyczne prace w ogrodzie to podstawa.