Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Co mamy sądzić o takiej formie rozrywki jaką jest Escape room? Czy jest to dobra forma integracji?

Posted on 04/06/2019 7:42am

Escape Room jest to coraz mocniej ceniona rozrywka. Posiada ona swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, ponieważ w 1988 roku pojawiła się pierwsza takiego rodzaju gra. Była oparta jedynie na tekście, jaki pokazywał się na monitorze. A sama treść przygody, to znaczy opisu wyglądu pomieszczenia, jak również pozostałych części składowych, była wtedy wystarczająca, żeby gracz doskonale spędzał czas i dążył do celu ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Obecnie możemy przeżywać to na nowo.

Escape Rooms w Gdańsku
Author: thornet_
Source: http://www.flickr.com
Bo to właśnie najważniejsze w takiej rozgrywce, dokładnie o to chodziło od samego początku, aby uciec z konkretnego pokoju, a możliwe to było tylko po rozwiązaniu wszystkich zagadek i zagadek obrazkowych. Kolejne lata to rozwój tej fantastycznej rozgrywki online, lecz nikt się nie spodziewał, że stanie się ona rzeczywistym przeżyciem, Gracz sprzed komputera może teraz samemu wejść do tajemniczego pokoju, by spróbować swoich umiejętności i przekonać się, czy da radę podołać zadaniu i uda mu się uciec z pokoju przed wyznaczonym czasem.

Popularność tej rozgrywki bardzo szybko rozeszła się po całym świecie, a więc i u nas posiadamy wiele miejsc, w których można tego spróbować.

Jeśli zainteresowała Cię prezentowana problematyka, bez wahania sprawdź ten odnośnik - to omówienie zapewne również będzie warte Twojego zainteresowania.

Szczególnie będzie to popularne w dużych miastach, a takie miejsce, jak na przykład Escape rooms Gdańsk będzie do takiego celu dobrym miejscem. Nie dziwi to, iż ludzie decydują się na to, gdyż taka zabawa naprawdę wciąga, a do tego jest to doskonała rozrywka przeznaczona dla sporej grupy osób. Tak samo można więc powiedzieć, że jak chodzi nam o zabawy integracyjne Gdańsk ma wiele w ofercie, a Escape room jest to z pewnością świetny pomysł na każdą integrację.

Przez to, iż możemy razem współpracować, znajdować wyjście, to poznajemy charaktery ludzi, którzy są dla nas nowi, bo przykładowo zaczęliśmy z nimi pracować czy studia, dzięki czemu możemy się lepiej poznać. Każdy odmiennie reaguje na podobne zadania, dobrze jest więc poznać mocne i słabe strony tej osoby w podobnej sytuacji. To wpłynie na lepsze kontaktowanie się ze sobą każdej grupy. Pewne osoby mają wahania przed taką zabawą, boją się, że faktycznie z takiego pomieszczenia już nigdy nie wyjdą. To pewnie wina takich filmów, jak Cube, gdzie uczestnicy faktycznie nie dali rady wyjść. Film to tylko film, tu jest czysta zabawa, z której warto skorzystać.