Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Czemu dzieci bardzo lubią zabawę zabawkami, opis zalet zabawek drewnianych.

Posted on 12/02/2018 4:22pm

Dzieci bardzo lubią się bawić zabawkami, to wiedzą akurat bardzo dobrze zarówno rodzice, jak też chrzestni czy dziadkowie. Przecież nie bez powodu co roku pojawiają się okresy, w których ilość sprzedawanych zabawek rośnie kilkukrotnie. Mowa tu jest przede wszystkim o świątecznym czasie, podczas jakiego są aż dwie leżące blisko siebie okazje, czyli Gwiazdka i Mikołaj. Liczba zabawek, jaką się wtedy sprzedaje jest w wielu sklepach dużo większa niż przez resztę roku.

zabawki dla dzieci
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu
A dojdzie przecież do tego jeszcze Dzień Dziecka, urodziny oraz imieniny, jakie na szczęście wszystkie dzieci mają w innym czasie. Jak więc widać okazji do tego to, aby wręczyć maluchowi jakiś miły prezent jest całkiem sporo, ważne powinno jednak być, co się wręcza. Sporo osób jest zdania, że zabawkami nie można sobie zrobić krzywdy i są one bezpieczne, jednak nie w każdym przypadku tak właśnie jest. Niezwykle ważna jest ich jakość wykonana i zastosowane materiały, a z tym niestety bywa bardzo różnie, zwłaszcza jeśli chodzi o importowane.

odbitka - zabawa
Author: PSIORTAL .pl
Source: http://www.flickr.com
Jak się okazuje w praktyce, jednymi z najbardziej polecanych rodzajów zabawek, uważanych za bardzo kreatywne i bezpieczne, są zabawki z drewna. Rzecz jasna trzeba tu również pamiętać o tym, że nie mogą bawić się nimi dzieci poniżej trzeciego roku życia, w szczególności jeśli będą pośród nich drobniejsze elementy. Dobrze wykonane zabawki z tego materiału są bardzo trwałe i wytrzymałe, a oprócz tego dają wiele możliwości na kreatywną zabawę. Z pewnością nie popękają, co ma często miejsce w przypadku najtańszych zabawek z Chin, często niestety spotykanych w wielu sklepach. Jeśli producent zabawek zastosował do produkcji bezpieczne farby, a przy naszych producentach musiał to zrobić, to bez żadnej obawy można takie klocki czy tory dawać maluchom do zabawy.

Zapewne część osób powie, że zabawki z drewna są dla nich za drogie i jednak wolą zakupić coś z chińskiego plastiku. Rzeczywiście ceny zabawek drewnianych są dość wysokie, ale za to trzeba pamiętać, że naprawdę sporo one mogą wytrzymać.