Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Czy odnalazłyśmy dobry biustonosz dla matek karmiących? Laktator elektryczny znacznie usprawnia życie

Posted on 26/01/2023 7:13am

Jeżeli w familii zjawia się malutkie dziecko, trzeba się właściwie przygotować na jego przywitanie. Tak by miało zapewnione wszystko co potrzebne, lecz też, by mama czuła się właściwie oraz miała wszystko, co ma szansę mocno usprawnić jej działanie. Przez to właśnie warto popatrzeć jakie akcesoria są tu proponowane, tak żeby posiadać pewność, że uda nam się wyszukać te odpowiednie.

Większe sprzęty, takie jak wózek, siedzonko do auta, łóżko, czy bujaczek stanowią niejako pierwszą potrzebę i mają pierwszeństwo jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Trzeba więc skoncentrować się na właściwościach mniej oczywistych i niepozornych, które jednak częstokroć okazują się podstawowe, gdy chodzi o komfort dziecka oraz jego rodzicieli.
Jeśli przyszła mama zamierza karmić swoje niemowlę naturalnie, może przemysleć sprawdzenie oferty dodatkowych przyborów potrzebnych podczas laktacji. Na pozór może się wydawać, że wiele z nich to zbyteczne gadżety, jak na przykład odciągacz pokarmu. Jednak w tym szczególnym przypadku jest inaczej. Dobry odciągacz może wyraźnie dopomóc świeżo upieczonej mamie zarówno w pobudzeniu czy podtrzymaniu laktacji, jak również ustrzec przed skutkami tzw. nawału pokarmu lub jego zastoju. Dlatego dobrze jest kupić porządny odciągacz pokarmu, aby zabezpieczyć się w przypadku, gdy maluch nie ma ochoty ssać piersi, a pokarm napływa w szybkim tempie.

Jaki powinien być biustonosz dla matek karmiących? Jak przedstawia się biustonosz dla matek karmiących?


mama z dzieckiem
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym wyborem w niezbędniku matki karmiącej powinien być stanik do karmienia (sprawdź ofertę na stronie Jest to część bielizny, która powinna być praktyczna i wygodna, bowiem młoda matka będzie go nosić przez kilka (lub kilkanaście!) następnych miesięcy tak w dzień, jak i w nocy. Z tej przyczyny w celu odpowiedniego doboru stanika warto wybrać się do profesjonalnego sklepu z bielizną dla mam. Dobrze dobrany stanik do karmienia musi zagwarantować zarówno wysoki komfort noszenia mamie, jak i łatwy dostęp do piersi dziecku. Innym ułatwieniem dla matek, które mają problemy z nawałem pokarmu będą specjalne wkładki laktacyjne do stanika. Są one łatwe w użyciu, wykonane z naturalnych materiałów i dostępne właściwie w każdym supermarkecie. Efektywnie pochłaniają nadmiar mleka przeciwdziałając przemoczeniu stanika.

Świeżo upieczone mamy, które biorą pod uwagę karmienie mieszane, a więc takie, gdzie prócz mleka matki niemowlak dostaje mieszankę mleka sztucznego, mogą też nabyć laktator elektryczny (zobacz na Jest to urządzenie, które za pomocą nieznacznego podciśnienia wysysa mleko z piersi do odpowiedniego zbiorniczka, z którego po przykręceniu specjalnego smoczka może korzystać głodny maluch. Mleko można także zamrozić i trzymać na wyjątkowe okazje, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną laktację. Laktator elektryczny nie różni się od zwykłego zasadą działania, ale jedynie tym, że jest na prąd i zasysa mleko bez konieczności „pompowania”, a więc zaciskania uchwytu na zwykłym laktatorze.

W ten sposób rodzice uzyskują jednocześnie większą kontrolę w razie, gdy z dzieckiem działo się coś złego, jak również większy spokój i niezależność, ponieważ nie muszą co rusz pochylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy uśpione dziecko oddycha prawidłowo.