Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Dlaczego pracodawcy powinni zainwestować pieniądze w szkolenia dla pracowników? Jakiego rodzaju zysk dają one właścicielom i pracownikom?

Posted on 08/02/2023 2:12pm

Właściciele firm powinni rozdzielać środki finansowe nie tylko na inwestowanie związane z rozwijaniem się przedsiębiorstwa, ale także powinni inwestować w swoich pracowników. Organizując odpowiednie kursy, można stworzyć dobrze działające przedsiębiorstwo.

Obecnie dostępnych jest sporo szkoleń, które skierowane są szczególnie do przedsiębiorstw chcących zainwestować w edukację swoich pracowników. Dość często organizowane są szkolenia językowe dla firm, poprzez które pracownicy mogą podszkolić swoją znajomość języków obcych. Korzyść mamy tu podwójną. Z jednej strony pracownik może uzyskać nową wiedzę, którą jest w stanie wykorzystać również poza firmą. Podnieść można również własne kwalifikacje, dzięki czemu jest się na lepszej pozycji na rynku pracy. Właściciel firmy natomiast, dzięki pracownikowi, jaki zna języki obce, może rozwinąć współpracę z innym krajem. Miast płacić większe pieniądze nowemu pracownikowi, jaki od początku zna konkretny język, może wyłożyć pieniądze na pracownika, jaki po czasie zdobędzie potrzebną wiedzę. Pracodawca taki wie również, iż taka wysłana na kurs osoba będzie bardziej lojalna w stosunku do firmy oraz będzie bardziej zaangażowana w pracę.

landszaft - biznes
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Bardzo przydatne na co dzień w pracy są kursy uczące umiejętności miękkich. Są one z roku na rok bardziej doceniane przez wielu właścicieli firm, którzy decydują się w nie zainwestować. W tym wypadku pracownik może przyswoić sobie wiedzę taką jak sztuka prezentacji, profesjonalna obsługa klienta czy na przykład zarządzanie czasem pracy. Ta zdobyta wiedza z pewnością bardzo pomaga na co dzień. Wiadomo wszak, że w miejscu, gdzie ważna jest obsługa klienta, tego typu umiejętności mogą decydować na przykład o zarobkach przedsiębiorstwa.

Dlatego takie kursy (Kursy dla Montażystów rusztowań) są po prostu dobrą inwestycją. Podobnie sytuacja wygląda, gdy pracownik, który zdobędzie umiejętności zarządzania swoim czasem w pracy, będzie mógł tej pracy wykonać więcej znacznie szybciej. To ewidentnie przekłada się na rzeczywiste zyski dla firmy. Dlatego właśnie coraz większa ilość pracodawców zauważa możliwości, które dają różne kursy i organizuje je dla swoich pracowników (czytaj dalej).