Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Dlaczego trzeba zakupić sprzęt do mierzenia oddychania maleństwa i co to jest nosidełko?

Posted on 07/12/2021 7:29am

Jesteś rodzicem i martwisz się o swoje dziecko? Przydałby się Ci monitor oddechu? Zobacz co proponuje w tym obszarze rynek!

Monitor oddechu jest takim ważnym urządzeniem, jakie to polecane jest dla życia\bezpieczeństwa każdego maleństwa. Tzw. Syndrom Nagłej Śmierci Łóżeczkowej ( tj. SIDS) może bowiem pojawić się nawet u całkiem zdrowego dziecka. Przedmiot ten jest szczególnie absolutnie niezbędne dla wcześniaków a także noworodków z niską wagą ciała. Dzięki przedmiotowi którym jest monitor oddechu można posiadać pewność a także spokój, że Twój kochany maluszek oddycha bez problemu. A przed czym szczególnie monitor oddechu broni? To sprzęt, który konsekwentnie ostrzega rodziców o tym, że ich dziecko przestało oddychać albo żeilość jego oddechów jest zbyt mała. Tak się składa, że podczas pierwszego roku swojego życia niemowlak oddycha w sposób najbardziej niejednostajny.

Bawiące się dzieci
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Pojawiają się także problematyczne sytuacje, że nasz maluch zapomni o oddechu. Tragedia taka może zostać spowodowana też różną przyczyną przykładowo: zadławienie, łyknięcie drobnego przedmiotu lub wymioty. Urządzenie jakim jest monitor oddechu przez cały czas analizuje oddychanie i ruchy naszego malucha. Co ważne, monitor oddechu nie posiada nawet wcale fizycznego kontaktu ze skórą niemowlaka, dlatego dokładnie jest tak zupełnie bezpieczne w zastosowaniu. A jak działa? Mianowicie głośny alarm występuje w sytuacji, gdy maluch przestaje oddychać lub też gdy ilość oddechów spada niżej niż osiem na minutę. W takiej dokładnie przypadku często już tylko sam dźwięk urządzenia powoduje obudzenie się malucha oraz powtórne jego oddychanie. Po załączeniu urządzenia należy jak najszybciej zobaczyć, co takiego robi dziecko.

Pomocne przy opiece nad maluchem może stać się również nosidełko. Bo w końcu dobre nosidełko może bardzo polepszyć komfort życia tak Tobie jak i Twojemu dziecku. Ważnym kryterium przy jego odpowiednim doborze jest z pewnością bezpieczeństwo pociechy. Jeżeli wskazany rodzic nie wie, co to jest nosidełko ergonomiczne, jak również dlaczego certyfikat jest tak ważny, musi koniecznie pozyskać te informacje.

Jeśli interesuje Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tu i przeczytaj ponadto inny tak samo absorbujący news ośrodki leczenia alkoholizmu.

Trzeba wiedzieć, że niemal każde nosidełko posiada również szczególny pas biodrowy, który to powoduje, że ciężar ciała odkłada się optymalnie, a zatem rodzic nie będzie musiał się bać o swój kręgosłup.

Przykładowo nosidełka klasyczne pozwalają na noszenie swego malucha przede wszystkim w pozycji siedzącej (żabki), czyli twarzą do rodzica.