Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Dlaczego warto uczyć się ciągle i jak wpływa to na naszą karierę zawodową?

Posted on 11/01/2023 7:14am

Żyjemy w czasach wyjątkowych możliwości. Dzięki rozwojowi sieci www i różnego rodzaju nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie nauczyć się wielu wspaniałych rzeczy a także zdobyć nowe umiejętności praktycznie bez wychodzenia z domu. Biorąc pod uwagę zmieniającą się w niesłychanym tempie rzeczywistość a także ciągle rosnącą konkurencję jaką obserwujemy na rynku, warto jest uczyć się każdego dnia. Ponad to, otwiera to przed nami morze perspektyw a także nigdy nie mamy pewności w którym momencie dana umiejętność może nam się przydać. Ponad to, gdy uczymy się nowych rzeczy, to tworzymy nowe połączenia neuronów, co ma wpływ na żywotność naszego mózgu.

nauczyciel po studiach
Author: World Literature Today
Source: http://www.flickr.com

Obecnie nawet wykonując taki zawód jak chociażby nauczyciel, musimy się ciągle dokształcać. Podnoszenie swoich kompetencji w sposób nieprzerwany jest świetnie widziane przez naszego pracodawcę lecz ponad to świadczy również o chęci wzmacniania własnych umiejętności, co będzie się przekładać na jakość wykonywanych obowiązków. I tak dla przykładu, jeśli chodzi o studia dla nauczycieli mamy całkiem szeroką ofertę z całego kraju. Przed tym gdy jednak postawimy na jakieś konkretne zajęcia, dobrze jest skrupulatnie sprawdzić sobie naszą obecną sytuację oraz postarać się ocenić jak wybór tych dodatkowych zajęć może wpłynąć na nasze dalsze losy zawodowe. Dobrze jest również sprawdzić, jakie miasta posiadają świetnie działające ośrodki akademickie z dobrą kadrą pedagogiczną. Obecnie sporo małych miast może poszczycić się całkiem dobrym poziomem edukacji i to także jeżeli chodzi o studia a także tak zwane podyplomówki. Idealnym przykładem jest tu chociażby Opole, które coraz wyraźniej zaznacza swój ślad na akademickiej mapie Polski.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to odwiedź www hotel zakopane centrum a tam czekają na Ciebie wiadomości warte uwagi. Zobacz je - będziesz niesamowicie zadowolony.

Nie zawsze jest bowiem tak, iż im większe miasto tym lepsza uczelnia jak i wyższy poziom edukacji. Jeżeli chodzi na przykład o studia pedagogiczne w opolu, to cieszą się one uznaniem dużej ilości studentów z całej Polski. Dobra kadra oraz odpowiednie warunki do studiowania sprawiają, że uczelnie nie mają przeważnie problemów z pozyskaniem nowych studentów w każdym roku akademickim.

Warto powtórzyć to jeszcze raz - musimy uczyć się przez całe życie, ponieważ może mieć to bardzo duży wpływ, tak samo na nasze życie prywatne jak i te zawodowe.