Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Film obserwowany na wielkim ekranie

Posted on 11/06/2020 8:00am

Bardzo wiele osób szczerze stwierdza, że ich najprawdziwszą pasją jest kino, takie jak filmy akcji. Należy zaznaczyć, że co roku ukazuje się wiele tego rodzaju produkcji. Niektóre z nich są naprawdę bardzo ciekawe – nawet dla osób, które najczęściej wolą nieco inne oferty kinowe.

Filmy
Author: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Source: http://www.flickr.com
Najlepsi aktorzy dostają za rolę miliony euro, lecz tego typu wydatki najczęściej się zwracają nawet w kilka dni po dacie premiery. Wydawać by się mogło, że widzowie wszystko już widzieli, ale jednak co roku filmowcom udaje się ich zaskoczyć albo jakimiś oryginalnymi pomysłami, albo rewelacyjnymi efektami wizualnymi. I potem z niecierpliwością się czeka na filmowe premiery, jakie przyciągają do sal kinowych tłumy ludzi i generują wielkie zyski, i to nawet pomimo coraz bardziej powszechnego piractwa. Jak się okazuje, ludzie w dalszym ciągu bardzo chętnie odwiedzają kina, nie tylko dla samego obejrzenia filmu, ale też przyjemnego spędzenia wolnego czasu. Rzecz jasna piractwo cały czas jest, ale zdecydowana większość kin trzyma się bardzo dobrze i nie będzie narzekać na swoją sytuację.

Ranking filmów
Author: DuPont™
Source: DuPont™
Film obserwowany na dużym ekranie wygląda dużo bardziej realnie, szczególnie jeżeli zdecydowaliśmy się na film w technologii 3D. Do oglądania filmów w kinie pociągają nas nowiny kinematograficzne, jakie o wiele szybciej wchodzą do kin, niż do telewizji. Jeżeli mamy chętkę iść do kina, a nie mamy pomysłu co zobaczyć, najlepiej przejrzeć ranking filmów, a z pewnością wybierzemy coś co nas zaintryguje. Filmy wywierają wielorakie uczucia. Na temat jakiegokolwiek filmu można przeczytać zarówno bardzo pozytywne jak i nieprzyjazne recenzje. Każdy bowiem jest w stanie odnieść inne odczucie, zobaczyć inne elementy filmu - sprawdź tutaj.

Nielegalne oglądanie filmów jest oczywiście dużym problemem, spędzającym właścicielom wytwórni sen z oczu, bo to właśnie oni z reguły będą narzekać na to zjawisko. Jest faktem, że najnowsze filmy (na blogu autora) da się w sieci oglądnąć znacznie wcześniej, niż będzie ich oficjalna premiera w kinie. Jednak przeważnie jakość tego typu filmów jest nie najlepsza, często są one nagrywane w salach kinowych, więc komfort oglądania będzie pozostawiał dużo do życzenia. Są oczywiście ludzie, jakim nie będzie to przeszkadzać i nawet jak niedużo zobaczą na ekranie, to potem się będą chwalić, że oglądali najlepsze polskie filmy. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że osoby takie i tak nie poszłyby do kina, więc w praktyce na tym, że ściągnęli oni film z sieci nikt nie będzie tracił. Prawdziwi miłośnicy dobrych filmów doceniają obraz o doskonałej ostrości, rewelacyjny dźwięk i komfortowe fotele, i mimo wszystko odwiedzają co jakiś czas prawdziwe kino.

Każdy człowiek lubi oglądać filmy. Takie oparte na faktach wyjątkowo, dlatego że prócz informacji w nim mieszczących się poznaje się przygodę opowiadaną, która bazuje na faktach oryginalnych. Jak więc widać filmów jest cała seria, każdy może wybrać coś dla siebie. Wystarczy tylko szukać.