Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Fundacja Pomocy Dzieciom dla maluchów – na co przeznacza 1%?

Posted on 08/06/2019 7:29am

Im bliżej końca kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się wiadomości o zbliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo właśnie wtedy kończy się okres, gdy trzeba wysłać do urzędu skarbowego podatkowe zeznanie. Jeżeli trzydziesty kwietnia będzie w weekend, to wtedy pit można będzie złożyć w pierwszym dniu maja, w każdym innym przypadku data ta jest ostateczna.

W rozporządzeniu nie określono terminu, w którym pieniążki pozyskane z odpisów 1% podatku winny być wydane. Zależy to od samej organizacji pożytku publicznego, od jej projektów bądź od potrzeb które mogą się pojawić.

Nie masz zamiaru zakończyć intrygującego tematu na tym artykule? Zatem namawiamy do nowych - kliknij w źródło tłumaczenia warszawa i wejdź na podobną witrynę.

Istotne jest to, aby jednoprocentowe wpływy wydawane były na działalność pożytku publicznego. Tenże przepis wiąże od początku wejścia w życie ustawy o działalności pożytku publicznego oraz o wolontariacie. Nie przekształciła go nowelizacja z 2015 roku.

Przydatny tekst? Jeśli tak uważasz, sprawdź dodatkowe materiały na rozpatrywany temat - bez obaw kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/panele-ogrodzeniowe/).

Pojawiły się jednak ponadprogramowe obowiązki powiązane z księgowaniem tych wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Podejmowanie dużej liczby mniej bądź bardziej ważnych wyborów tego typu pochłania w dwudziestym pierwszym wieku istotny czas, który wielu osobom ucieka bardzo szybko przez palce – dlatego im szybciej zdobędzie się potrzebne informacje o działaniach wybranej fundacji, tym lepiej. Oddanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (sprawdź tę ofertę klikając tutaj) nie kosztuje niczego ze strony podatnika – jeżeli podczas wypełniania rozliczenia podatkowego żadna suma nie jest oddana tym sposobem, będzie ona przekazana na różne potrzeby ustalane poprzez państwo.

Jeśli masz zamiar podarować swoją część 1% podatku przejdź do wypełniania zeznania pomyśleć warto o tym, aby odpowiednio wykorzystać jeden procent podatku. Możliwość przekazania tej kwoty dla jednej z uprawnionych do tego instytucji możliwa jest od dość dawna, i naprawdę warto z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, podarowany w zeznaniu może pozwolić na przykład na zakup wyposażenia leczniczego czy drogie leczenie.

Jeżeli ktoś będzie chciał sprawdzić, komu przekazać 1 podatku, to tego typu wykazy bez problemów można znaleźć w sieci internetowej, a większość instytucji które na nich są również umieszcza informację na swoich internetowych stronach. Obecnie samo podarowanie jednego procenta jest bardzo proste. Wystarczy w odpowiednim miejscu w formularzu podać unikalny numer instytucji, a wykonaniem przelewu zajmie się już urząd skarbowy. Jeżeli ktoś by chciał dokładniej sprecyzować, na co przeznaczone mają być jego pieniądze, to również na picie będzie mógł to zrobić.