Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Gdy pragniemy żyć z godnością oraz w spokoju...

Posted on 10/01/2019 7:30am

Tak napisany tytuł może oznaczać mnóstwo rzeczy – może rozchodzić się bliskich, bez których niezwykle ciężko o spokojną egzystencję, może o powodzenie zawodowe lub o dobry stan zdrowa. W tym przypadku chodzi się o coś znacznie mniej związanego z emocjami lub też zdrowiem.

Praca, bo to jej dotyczy ten tekst, dla niemalże wszystkich nas stanowi niezwykle istotną wartość, bez jakiej niezwykle ciężko wyobrazić sobie naszą egzystencję. Nie jest rzecz jasna istotniejsza od bliskich albo naszego zdrowia, lecz patrząc na sprawę czysto praktycznie, bez niej trudno o godne życie. Posiadanie pracy daje nam pewnego rodzaju poczucie zabezpieczenia: otrzymujemy regularnie wypłatę, mamy opłacone wszystkie składki, w wypadku choroby możemy spokojnie dochodzić do siebie. Jednakże czasami mamy problemy z poszukiwaniem pracy (zobacz dalej).

Oferty pracy zamieszczane są na wielu portalach www, najczęściej skierowane są do osób o mocno wyspecjalizowanym wykształceniu, trafiają zatem do wąskiej grupy osób. Większość osób bez zatrudnienia zmuszona jest do podnoszenia swoich kwalifikacji, tak, by znalazła się ich wymarzona praca. Opłaca się nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, gromadzić cenne doświadczenia – mogą się one okazać przydatne w najmniej spodziewanym momencie. Z czasem nawet najlepsza praca (kliknij tutaj) może zacząć nas męczyć. Dobrze jest, jeżeli wtedy, gdy zaczniemy oglądać wszelkie oferty pracy, będziemy mieli w rękawie asa - dodatkowe kwalifikacje.

Innowacyjne firmy, a ściślej osoby, jakie nimi kierują, doskonale wiedzą, iż człowiek to najdoskonalsza inwestycja. Dawniej było całkowicie odwrotnie – jeśli ktoś czegoś nie umiał, błyskawicznie wymieniany był na inną osobę. Rotacja pracowników była duża. Obecnie właściciele firm znacznie chętniej posyłają swoich pracowników na wszelkiego typu szkolenia, wspierają ich w zdobywaniu kolejnych zdolności, wolą dać efektywnym pracownikom trochę czasu na uczenie czegoś innego, niż szukać kogoś na ich miejsce. Z tego powodu właśnie opłaca się robić wszelkie dostępne szkolenia, które tylko są w zasięgu naszych możliwości. Poprzez nie stajemy się nie tylko bardziej atrakcyjni w oczach obecnego szefa, ale także zdobędziemy wykształcenie przydatne podczas kolejnego poszukiwania pracy (strona).