Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Jak można skutecznie i łatwo pomagać dzieciom z trudnościami zdrowotnymi

Posted on 02/02/2023 7:21am

Jest sporo sposobów na pomaganie, a wiele z nich nie potrzebuje ze strony pomagającego sporo wysiłku ani środków. Istnieją też sposoby, które umożliwiają pomoc osobom w bardzo ciężkich przypadkach materialnych, które nie kosztują zupełnie nic. Jedyną rzecz, co powinno się zrobić, to wybrać organizację pożytku publicznego i wypełnić jedną z rubryk w formularzu PIT. Mowa o tak zwanym oddaniu 1 procenta swoich podatków na wybrany przez podatnika cel.

1% dla chorych dzieci w śpiączce to jedno z możliwych zastosowań tej możliwości. Poza nimi spotykane jest też przekazanie części podatku (do wyboru) rozmaitym fundacjom działającym na polu edukacji, inicjatywom artystycznym, stowarzyszeniom działającym w sprawie osób biednych, ratowaniu dzikich zwierząt , a także niektórych schronisk.

Jeżeli omawiane na tej witrynie omówienie żywo Cię zaciekawiło, to zalecam to źródło - ono jest równie atrakcyjne, jak artykuł, który właśnie widzisz.

Wybór zależy przeważnie na podatniku oraz od tego, czy dana organizacja została zarejestrowana jako OPP – wówczas ma nr KRS niezbędny do oddania jednego procenta. Oczywiście istnieją także różnorodne sposoby pomocy – niekiedy nawet wstukanie w okno wyszukiwarki internetowej słów pomoc dla biednych dzieci potrafi okazać się całkiem użyteczne.

Podejmowanie wielu mniej lub bardziej ważkich decyzji tego typu pochłania w dzisiejszych czasach cenny czas, który wielu osobom ucieka bardzo prędko przez palce – dlatego im szybciej zdobędzie się niezbędne informacje o działaniach wybranej fundacji, tym lepiej. Przekazanie 1 % na pomoc dla biednych dzieci nie kosztuje nic ze strony podatnika – o ile w czasie wypełniania PIT żadna suma nie jest oddana tym sposobem, zostaje ona przekazana na inne konieczności ustalane przez samorządy.

Aby to zrobić, po obliczeniu odpowiedniego podatku należy obliczyć jedną setną tej kwoty, zaokrąglić do całych dziesiątek groszy i wstukać ją w odpowiednim polu formularza PIT. Oprócz tego powinno się napisać nazwę wybranej organizacji oraz jej numer KRS. Ofiarowana kwota zostanie wpłacona do wybranej organizacji w ciągu 3 miesięcy od złożenia rozliczenia. Należy wiedzieć, iż 1% można przekazać jedynie w takich zeznaniach PIT, które są złożone w ostatecznym terminie. Podatnik nie może dzielić swego 1% między kilka rozmaitych organizacji pożytku publicznego.