Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Jak powiększyć swą konkurencyjność na rynku pracy? Inwestuj w mało popularne języki lub zrób jakiś fajny kurs!

Posted on 12/12/2022 7:36am

W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku pracy jest wielka - nie da się zaprzeczyć, że bynajmniej nie jest łatwo zdobyć dobrze płatną pracę, gdyż zwykle o najlepsze stanowiska musimy konkurować z kilkunastoma czy nawet kilkudziesięcioma kandydatami o wysokich kwalifikacjach. Jak więc powiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy? Dzisiaj przedstawiamy kilka rozwiązań. Jeśli z nich skorzystasz, bez wątpienia będziesz miał o wiele lepszą pozycję wyjściową, co w niedługim czasie musi przełożyć się na znacznie wyższe zarobki!

japoński Wrocław
Author: John Carkeet
Source: http://www.flickr.com
Ucz się dowolnego języka obcego!
W współczesnych czasach znajomość języków obcych wymagana jest właściwie w każdej branży.

Ten proponowany artykuł (https://radosheck-przeprowadzki.pl/uslugi/) zawiera ciekawe informacje na prezentowany temat, zatem, jeśli ta kwestia Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

Oczywiście niewątpliwie najbardziej popularnym językiem obcym jest angielski, zatem jeżeli chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, musisz zainwestować także w znajomość innego języka. Jeżeli chcesz mieć naprawdę duży atut w ręku, wtedy zdecydowanie powinieneś zdecydować się na naukę jakiegoś mniej popularnego języka - na przykład fantastycznym wyborem będzie z pewnością chiński (polecamy). Oczywiście jego nauka wymaga wielu wyrzeczeń i pracy, jednak osoby znające biegle chiński są w stanie dostać naprawdę wyjątkowo dobre płatną pracę praktycznie od ręki. Podobnie jeśli chodzi o japoński wrocław (dowiedz się więcej) czy inne większe miasta mają praktycznie przez cały czas świetne propozycje pracy dla osób ze znajomością tego języka. Oczywiście nie da się ukryć, iż uczenie się takiego mało popularnego języka wymaga o wiele więcej chęci, czasu oraz pieniędzy wydanych na naukę, jednak taka inwestycja bez wątpienia bardzo się opłaca - jeżeli będziesz znał chiński, wówczas to pracodawcy będą bili się o Ciebie.

Kursy dokształcające
Na dodatek możesz postawić na różnego rodzaju kursy doszkalające. Jeśli już masz robotę, a jednocześnie mądrego szefa, wówczas będziesz mógł liczyć nawet na zwrot części kosztów takiego szkolenia - pracodawcy zdecydowanie doceniają inicjatywę swych pracowników i będą chcieli inwestować w ich rozwój. Kursy dadzą Ci nowe umiejętności, które nie tylko zwiększą efektywność Twojej pracy, a równocześnie będą znakomitym argumentem w Twoim ręku podczas rozmów o Twojej dalszej karierze w branży oraz o podwyżce, którą bez wątpliwości będziesz mógł dla siebie dostać od szefa!