Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Jaki funkcjonalny i interesujący podarunek kupić dla dziecka?

Posted on 08/01/2021 7:45am

Zakup podarku dla dziecka wbrew pozorom nie jest prosty, ponieważ przy wyborze idealnej zabawki trzeba kierować się paroma zasadami, dzięki którym podarunek okaże się być udany.

Hurtownia - wszystko po 5zł
Author: Nicholas Eckhart
Source: http://www.flickr.com
Podarek powinien być przemyślany, ponieważ dziecko na każdym etapie swojego życia nabywa nowe umiejętności, dlatego też zabawka musi musi je w tym wspierać. Więc jaka jest idealna zabawka dla malucha? Bez względu na to czy chodzi przykładowo o artykuły po 5 zł albo kosztowniejsze najważniejsza reguła to taka, by dana zabawka była dopasowana do wieku malucha. Wybierając sklep wszystko po 5 zł czy sklep w większej galerii bardzo ważne jest, by wybrany artykuł wpływał pozytywnie na wyobraźnię dziecka, wspomagał prawidłowy rozwój malucha, ale też był interesujący dla dziecka (zobacz więcej na tej stronie).

Dla małych dzieci nie trzeba kupować podarków, które mogą wzbudzić za dużo bodźców, ponieważ ich nadmiar może powodować znużenie u dziecka, a także negatywnie oddziaływać na jego układ neurologiczny. Artykuły po 5 zł czy droższe, ale najchętniej wybierane są książki edukacyjne przykładowo z rysunkami zwierząt, czy prawie wszystkie zabawki dźwiękowe. Dla starszych dzieci zalecane są produkty, które w prawidłowy sposób będą wzmacniały proces rozwoju mowy, ale też małej motoryki, czyli praca rąk dla przykładu właściwe chwytanie palcami

Każde zabawki albo artykuły po 5 zł czy zdecydowanie droższe muszą być porządnie zrobione, z surowców bezpiecznych dla każdego dziecka, dlatego, że wszelkie niedoskonałości mogą grozić zdrowiu, a nawet życiu dziecka. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby kontrolować czy wybrana zabawka ma właściwy atest bezpieczeństwa. Istotne jest również to, by farbki wykorzystane do pomalowania zabawki były bezpieczne nie tylko dla natury, lecz przede wszystkim dla dziecka. Przy wyborze podarunku więc trzeba sugerować się przede wszystkim wiekiem malucha, lecz również jego obecnymi potrzebami, a głównie zdolnościami (sprawdź interesującą ofertę w witrynie).