Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Jakim uległa zmianom kinematografia przez ostatnie lata, jak problem piractwa wpływa na branżę filmową.

Posted on 03/01/2023 7:12am

W nowoczesnych czasach, w których gros czasu wolnego, którego posiada statystyczny człowiek, nawet ten zajęty, spędza się przed telewizorem lub komputerem, należałoby zastanowić się czy seriale to tak de facto to co chcemy obserwować. Na kanałach telewizyjnych mieści się mnóstwo propozycji filmowych, tych nowszych i tychże z wcześniejszych lat.

Każdy z nas lubi oglądać filmy. Te oparte na faktach szczególnie, dlatego że oprócz informacji w nim mieszczących się poznaje się relację opowiadaną, która opiera się na faktach autentycznych. Jak więc zauważa się filmów jest dużo, każdy może wyselekcjonować coś dla siebie. Wystarczy tylko szukać.

Kino
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
W dobie naszych czasów dobre filmy akcji nierzadko nawiązują do obecnej sytuacji politycznej lub poruszają ważne zagadnienia społeczne. Dzięki temu są zarazem wielowymiarowe i każdy może odszukać w nich coś ciekawego. Warto podkreślić, że zazwyczaj dobre filmy akcji są jednocześnie z dobrą obsadą. Nie sposób nie zgodzić się z tezą, że sukces określonej produkcji w dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru aktorów. Głównie dzięki gwiazdom kina niektóre filmy wciąż cieszą się popularnością, a nawet posiadają opinię kultowych produkcji. Szczególnie tego typu propozycjom warto poświęcić wolny czas, również jeśli na co dzień wybieramy inny wariant kina - kliknij tu.

Oglądane nielegalnie filmy są rzecz jasna dużym problemem, spędzającym filmowcom sen z oczu, bo to oni właśnie najczęściej będą narzekać na to zjawisko. Jest faktem, że najnowsze filmy można w sieci obejrzeć dużo wcześniej, niż będzie ich oficjalna premiera w kinach (www). Lecz przeważnie jakość tego typu filmów nie należy do najlepszych, często są nagrywane one będą w salach kinowych, więc komfort oglądania będzie pozostawiał wiele do życzenia.

Są oczywiście ludzie, jakim nie będzie to przeszkadzać i nawet jak niewiele będą widzieli na ekranie, to potem się będą chwalić, że widzieli najlepsze polskie filmy. Zaryzykować jednak można stwierdzenie, że takie osoby i tak nie poszłyby do kina, więc w praktyce na tym, że oglądnęli oni ściągnięty z sieci film nikt wiele nie traci. Wiele osób niezwykle poważa sobie filmy kostiumowe, głównie ze względu na to, że mogą zagłębić się w charakterystyczny nastrój minionych epok. Często należałoby zobaczyć film kostiumowy dla samych walorów estetycznych i zabawnych.