Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Jakim zmianom uległa współczesna kinematografia w ciągu ostatnich lat, jak problem piractwa wpływa na branżę filmową.

Posted on 07/12/2022 7:31am

Filmy są nierozerwalną częścią naszej kultury, i od wielu długich lat dokumentują codzienne wydarzenia, pokazują naszą historię, ale też bawią, uczą i straszą. Przez minione lata powstało mnóstwo filmowych hitów, które do dzisiaj z wielką przyjemnością się ogląda. Przemysł filmowy mimo dużych zmian cały czas trzyma się mocno.

Filmy
Author: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Source: http://www.flickr.com
Najlepsi aktorzy dostają za rolę miliony euro, lecz takie wydatki przeważnie będą się zwracać nawet w parę dni po dacie premiery. Wydawać by się mogło, że widzowie oglądali już wszystko, lecz jednak co roku producentom udaje się ich zaskoczyć albo jakimiś oryginalnymi pomysłami, albo rewelacyjnymi efektami wizualnymi. I potem z utęsknieniem się czeka na kolejne premiery, które przyciągają do kin rzecze kinomanów i generują wielkie zyski, i to nawet mimo coraz powszechniejszego piractwa. Tak naprawdę, ludzie w dalszym ciągu chętnie chodzą do kin, nie tylko dla samego obejrzenia filmu, ale też miłego spędzenia wolnego czasu. Rzecz jasna piractwo cały czas jest, ale zdecydowana większość kin bardzo dobrze się trzyma i nie będzie narzekać na swoją sytuację.

Oglądane nielegalnie filmy są rzecz jasna dużym problemem, który spędza ludziom z filmowego świata sen z oczu, bo to oni właśnie z reguły marudzą na to zjawisko. Jest faktem, że najnowsze filmy można w sieci obejrzeć znacznie wcześniej, niż będzie ich premiera w kinie. Lecz przeważnie jakość takich filmów jest nie najlepsza, często są nagrywane one będą w kinowych salach, więc komfort oglądania będzie pozostawiał wiele do życzenia.

Nie czekaj- przejdź do serwisu automatyczna toaleta miejska, aby otrzymać dodatkowe informacje na opisywany w artykule zagadnienie. Czekamy na twoją opinię!

Są oczywiście osoby, którym to nie będzie przeszkadzało i nawet jak niedużo zobaczą na ekranie, to się będą chwalili, że widzieli najlepsze polskie filmy. Zaryzykować jednak można tezę, że takie osoby i tak nie poszłyby do kina, więc w praktyce na tym, że ściągnęli oni film z sieci nikt wiele nie traci. Miłośnicy dobrego filmu na pewno docenią obraz o doskonałej ostrości, przestrzenny dźwięk i komfortowe fotele, i odwiedzają co jakiś czas prawdziwe kino.