Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Język Polaków nie jest w ogóle tak trudny, a więc w jaki sposób nauczyć się rozmawiać w języku Mickiewicza, będąc obcokrajowcem

Posted on 04/02/2023 7:14am

Nasz kraj stał się w ostatnich latach wyjątkowo zachęcającym miejscem, jeśli chodzi o turystykę lecz również pod kątem znalezienia atrakcyjnej pracy. Jesteśmy w stanie spostrzec, iż wyraźnie rośnie trend angażowania przez nasze rodowite firmy ludzi z przeróżnych państw z naszego regionu geograficznego lecz nie wyłącznie. Dzieje się tak również, gdyż w naszym kraju swoje biura otwiera dużo firm z zachodnich krajów a również i z Azji i ściąga do nas fachowców z całego świata.

polish language courses
Author: Ann
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zapytamy kogoś, kto przyjechał do naszego kraju z obcego państwa i spędził już tutaj trochę czasu, o wskazanie tego co jest najtrudniejsze jeżeli chodzi o przyzwyczajenie się do życia w Polsce - to na pewno powie, że nasz język. Nie ma się co dziwić, polski uchodzi za jeden z tych naprawdę trudnych języków na świecie. Coraz większym wzięciem cieszą się więc kursy polskiego dla cudzoziemców, na jakich przybysze z obcych państw mogą spróbować własnych sił w kwestii przyswojenia prostych i przydatnych wyrażeń. Pomijając fakt, iż Polacy wyjątkowo dobrze władają językiem angielskim oraz, że każdy turysta będzie miał możliwość dogadać się w tym języku, to sporo obcokrajowców mieszkających tutaj na stałe chce nauczyć chociażby podstawowej znajomości naszego języka. Na pewno tego typu umiejętność usprawni codzienne funkcjonowanie oraz swego rodzaju asymilację, zwłaszcza jeżeli dana osoba ma w planach zagościć u nas na dłuższy czas.

Największą ilość gości z zagranicy możemy spotkać oczywiście w większych miastach Polski. Przykładowo, jeżeli zapytamy cudzoziemca o zagadnienie takie jak polish language courses warsaw to z całą pewnością pewna ilość zapytanych będzie wiedzieć o co chodzi oraz będzie nawet w stanie wskazać jakąś konkretną szkołę nauki języków.

Prawdą jest to, że sporo naszych krajanów bardzo dobrze postrzega sytuację, kiedy osoba spoza naszego kraju chce nauczyć się mówić po polsku, co nie jest w ogóle zadaniem łatwym i przyjemnym. Wszystko wymaga rzecz jasna czasu a także praktyki, dlatego ważne jest żeby dać szansę przybyszom z zachodnich krajów na to, żeby mogli z nami porozmawiać po polsku, a nie wyłącznie po angielsku.