Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Wszechstronne uposażenie świetlicy szkolnej wpływające jak najlepiej na poziom rozwoju najmłodszych.

Posted on 21/12/2018 7:23am

Dyrektorzy każdej świetlicy muszą starać się o to, aby pozostawała ona tak dobrze wyposażona, jak jedynie to umożliwione. Przez to dzieci będą miały okazję świetnie spędzić wolne chwile na bawieniu się oraz na uczeniu się. Zwykle w świetlicy przebywać będą najmłodsi, których opiekunowie nie mogą z wyprzedzeniem odbierać i to właśnie obowiązkiem podstawówki jest, żeby najmłodszym zagwarantować w tym czasie zajęcie.

Ilustracje do bajek dla dzieci
Author: Puls Art
Source: www.puls-art.pl
W latach ubiegłych dzieci w świetlicy przede wszystkim skupiały się na robieniu zadania domowego, nie przewidywano dla nich większych atrakcji i nie miały możliwości chociażby zrobić użytku z tak wielu gadżetów, jak w chwili obecnej. W świetlicy znajdowały się rzeczy standardowe. W dniu dzisiejszym zaś podkreśla się, jak istotne jest kompleksowe uposażenie świetlicy szkolnej, oddziałujące jak najlepiej na poziom rozwoju dzieci. Młodzi ludzie muszą albowiem być stymulowani też po ukończonej nauce, szczególnie, gdy w punkcie świetlicowym przebywają systematycznie.

W takiej sytuacji maluchy muszą mieć do wykorzystania gadżety proste w obsłudze, a także ilustracje dla dzieci i wiele pozostałych, natomiast nadal wliczających się do kategorii wyraźnie polegających na zabawie. Z kolei, dzieci starsze poza filmami i zabawkami przystosowanymi do ich poziomu rozwojowego muszą mieć do wybrania między innymi dużo innych rzeczy dzięki którym będą miały okazję doskonale spędzać czas po lekcjach. To zapewni im idealną otoczkę rozwojową. Dzieci starsze będą mieć już wyraźniejsze wymagania, a więc te materiały szkolne, jakie znajdują się na świetlicy muszą pozostawać atrakcyjne.

Tym samym, młodzi ludzie będą w większym stopniu zachęceni do nauki. Uczniowie muszą pozostawać przekonani, że pomoce szkolne dla nich udostępnione są zorganizowane w rzeczy samej z nastawieniem o nich. Jedynie wtedy będą chętnie przebywać na świetlicy, i co najistotniejsze, czas ten nie będzie czasem jaki pójdzie na marne. I to coś, co dla dyrektora świetlicy powinno stanowić spory priorytet.

Nauczyciele zatrudnieni na świetlicy mają wobec tego obowiązek troszczyć się o to, by regularnie sprawdzać asortyment i mówić, jeśli czegokolwiek będzie brakować, lub o ile spostrzegą, iż konkretne rzeczy nie są przystosowane do wymagań najmłodszych. Idealnie zarządzana świetlica z odpowiednim zapleczem pomocy rozwojowych to coś podstawowego.