Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Jakie wybrać, pieluszki ekologiczne czy powszechne jednorazowe?

Posted on 21/10/2019 7:17am

Pieluszki wielorazowe stają się w naszym państwie coraz bardziej powszechnie stosowane. Nie trzeba ich prać w wysokich temperaturach, prasować czy nabywać bez ustanku od nowa. Jak zacząć, jakie kupić? Jakie są najtańsze w kwestii jakości i ceny? Jakie wybrać żeby były obojętne dla ciała twojego dziecka? Czy niższa cena to sensowna oszczędność czy ryzyko, że pieluchy wielorazowe się zniszczą już po pierwszym prasowaniu?

zakupy - landszaft
Author: Petras Gagilas
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy tylko jedna inwestycja, w dodatku dużo mniejsza niż przy używaniu jednorazowych pieluszek. Co więcej korzyści zdrowotne, ekonomiczne, czyli przede wszystkim zaoszczędzenie ogromnej sumy gotówki, w dodatku ekologiczne są pewne i przekonują coraz więcej matek do ich nabycia. Co najważniejsze, pieluszki ekologiczne różnią się między sobą krojem, różnią się ponadto surowcem z jakiego wytworzona jest guma trzymająca pieluchę, użytymi materiałami z którego są uszyte ostatecznie ceną jednostkowym. Każdy ma swoje preferencje, mimo wszystko na trwałości, bezpieczeństwie a także dokładnym dopasowaniu do twojego malucha zależy każdemu małżeństwu. Jak wypadają w starciu pieluszki z materiałów naturalnych z tymi jednorazowymi?
Pieluchy jednorazowe to bomba ekologiczna.

Zastanawiasz się, co inny redaktor wzmiankuje o omawianym w tym artykule temacie? Ten wpis z www (http://www.spabaltica.pl/pl/twoja-strefa-relaksu/masaze/relaksacyjne/masaz-klasyczny) wyjaśni Twoje wątpliwości.

Jednak na starym kontynencie kupuje się ich każdego roku około trzydzieści milionów. Ostatecznie lądują na śmietnisku, a tam leżeć będą przez kilkadziesiąt lat. Jednak pieluchy wielorazowe nie powodują tysięcy kilogramów śmieci. Pomimo tego ich przeciwnicy ukazują większe zmarnowanie energii, wykorzystywanej do ich czyszczenia i prasowania co gorsza wskazują na użycie trujących dla środowiska środków czyszczących. Naukowcy uważają jednak, że starcie wypada na korzyść pieluszek wielorazowych.

Chcesz poznać dużo detali na ten ciekawy temat? Zatem ten wpis doczytaj (http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/) kolejną witrynę pod poniższym linkiem.

Szczególnie, jeśli używamy nowoczesnych pieluszek, jakie możemy prać łącznie z innymi ubrankami dziecka w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza i nie trzeba ich prasować.
Niestety, nie rozstrzygniemy, które pieluszki są właściwsze ani jakie woli wasze dziecko.

Jedno jednak jest pewne, co raz więcej małżeństw przekonuje się do używania pieluszek wielorazowych.