Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Mały ogród przydomowy z tarasem i wodą

Posted on 11/07/2018 7:21am

Magiczny ogród marzy się niejednemu posiadaczowi działki wokół domu i rzeczywiście wielu osobom z biegiem lat udaje się wykreować naprawdę wspaniałą przestrzeń, sadząc wspaniałą roślinność i stosując inne elementy ogrodowej architektury. Czy jednak taki magiczny ogród możliwy jest do stworzenia dopiero po dłuższym czasie? Czy musimy czekać kilka lat zanim krajobraz wokół domu będzie przypominać ten, jaki nam się marzy? Rzecz jasna, nie. Aktualnie proponowane są na tyle pożyteczne i funkcjonalne rozwiązania, że możemy urządzić piękny ogród w naprawdę krótkim czasie.

Niełatwo byłoby w tak skrótowym eseju napisać o wszystkim, dlatego ograniczyliśmy się tu jedynie do przedstawienia kilku pozycji. Trzeba jednakże pamiętać, że kreatywność ludzka nie zna granic, więc w przyszłości zapewne powstaną kompletnie nowe przedmioty, których my dziś nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. I choć zostaną odkryte nowe surowce, to tradycyjne drewno najprawdopodobniej będzie nadal wykorzystywane, i to nie tylko w budownictwie.

Plac zabaw
Author: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Source: http://www.flickr.com
Podłoga do mieszkaniu
Kiedy nie wiemy, jaki typ podłogi wybrać powinniśmy się odrobinę zastanowić, bo tak naprawdę w wielu wypadkach wiele osób natychmiast twierdzi, że najlepsza będzie podłoga drewniana (przejrzyj pełną propozycję pod adresem). Ta myśl bierze się zazwyczaj stąd, że podłoga drewniana rzeczywiście niesamowicie wygląda. Ale rzeczywistość wygląda tak, że utrzymanie jej w dobrym stanie wymaga prawdziwie anielskiej cierpliwości i mnóstwa czasu. Z tego powodu trzeba pomyśleć, czy na sto procent owa podłoga okaże się tą odpowiednią. Czy może jednak podłoga z innego materiału bardziej się sprawdzi w naszym mieszkaniu?
Place zabaw dla maluchów
Jeśli jesteśmy rodzicami, to zależy nam żeby w okolicy naszego domu znajdowały się place zabaw dla dzieci. Ale prawda prezentuje się tak, że nie wszędzie one są. Dodatkowo zdarza się i tak, że w pewnych dzielnicach miast jest kilka interesujących, nowoczesnych placów zabaw, a w pozostałych jest stary plac zabaw, gdzie dzieci prędzej zrobią sobie krzywdę aniżeli będą się świetnie bawić. Dobrze, więc jeżeli wyruszamy z dzieckiem na plac zabaw (solidne i certyfikowane place zabaw) posprawdzać, w jakim jest on stanie, żeby móc zgłosić włodarzom miasta, gminy, czy też dzielnicy, że dobrze byłoby ten plac zabaw dla dzieci doprowadzić do dobrego stanu.

Place zabaw
Author: jason wilson
Source: http://www.flickr.com
Drewno jest tego typu materiałem, który niewątpliwie wpływa na to, że wnętrza wydają się bardziej ciepłe i przytulne. Gdy porównamy go z zimną stalą, szkłem czy cegłą, widać to bardzo wyraźnie. meble drewniane we wnętrzach wyglądają tradycyjnie i sprawiają, że wnętrza są bardziej przytulne, niż wówczas, gdy kupimy meble wykonane ze szkła bądź z tworzywa sztucznego. Rezultat jest tym lepszy, im drewno wykorzystane do budowy mebli ma piękniejszy wygląd, piękny kolor i piękny zapach. Niech nas nie zmyli fakt, że tylko w takim miejscu jak tartak (polecamy również podbitka producent) (-> przeczytaj na stronie) drewno jeszcze cokolwiek pachnie i pięknie. Meble zaprojektowane z naturalnego drewna także zachowują tego typu właściwości. Oczywiście, im mniejszej obróbce są poddawane tym lepiej, aczkolwiek każdorazowo nadają wnętrzom specyficznego klimatu, gdyż drewno jest naprawdę ciekawym materiałem.

Koniecznie musimy przygotować program działań jak też szkic zagospodarowania terenu pod ogród. Na samym początku w zarysie uwzględniamy najważniejsze elementy ogródka na przykład kącik wypoczynkowy, żywopłot itd. Później projekt uzupełniamy o kolejne fragmenty a także kompozycje ogrodowe. Miejmy na uwadze, że w projekcie należy wziąć w rachubę takie składniki jak kształt nawierzchni, nasłonecznienie, wiatry itd.