Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Nasz krajowy język choć ładnie brzmiący, jest ogromnie trudny do nauczenia sie cudzoziemcom

Posted on 31/12/2020 7:39am

Polska wymowa, akcent, bardzo trudna pisownia i niezwykle dużo zasad dotyczących ortografii i gramatyki czasami nawet i dla niektórych rodaków to prawdziwa zmora, a co dopiero dla cudzoziemców, którzy próbują go posiąść. Ci z nich, którzy, zdecydowali się na pozostanie u nas i podjęcie tutaj pracy mają naprawdę ciężki orzech do zgryzienia i na początku na pewno nie jest im łatwo.

fotos - firmy
Author: Jiří Beroušek
Source: http://www.flickr.com
firmy - panorama
Author: Jiří Beroušek
Source: http://www.flickr.com
widok - firmy
Author: Jiří Beroušek
Source: http://www.flickr.com
Niestety, ale żeby odpowiednio mieszkać w wybranym państwie jest to po prostu niezbędne. Nauczenie się języka do tego stopnia, by móc porozumiewać się w miarę swobodnie z otoczeniem jest naprawdę niebywale skomplikowane. Oczywiście powinno sie takim ludziom jakoś pomóc. Dla tych, którzy pragną lub również są zobligowani learn polish jest dużo szkół językowych, kursów, które mogą okazać się im niebywale przydatne. Szkoły językowe udogadniające learn polish nie trudno u nas znaleźć. Każdy jak jeden, kto ma potrzebę opanowania naszego języka ma taką szansę, a polski dla obcokrajowców jest niesłychanie dokładnie i wnikliwie przygotowywany.

Chodź tu oraz zobacz dodatkowe informacje (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php) w odniesieniu do niniejszego artykułu. Zgłębisz w tamtym miejscu pokrewne publikacje, które niewątpliwie Cię zafascynują.

Chodzi w głównej mierze o to, by nie zasypać za szybko obcokrajowców ogromem zasad dotyczących pisowni, gramatyki, stylistyki, tylko pomalutku metodą małych kroczków wprowadzać ich w ten nasz naprawdę skomplikowany język. W żadnym chyba innym nie doszukamy się bowiem aż tak wielu odmian, o samych zasadach bezbłędnej pisowni już nie mówiąc. Oczywiście polski dla obcokrajowców jest przeprowadzany również w szkołach stacjonarnych jak i w postaci różnego rodzaju kursów online. Każda z tych metod jest tak samo właściwa i daje takie same korzyści. Dobranie , z jakiej możliwości obcokrajowiec chce skorzystać jest zależne wyłącznie od niego samego i od tego, jak dużo czasu jest w stanie poświęcić na naukę. Powinno się pamiętać, że zajęcia w grupie dają jednakże wyjątkową możliwość przeprowadzania konwersacji, a to jest jeden z najlepszych sposobów na szybsze nauczenie się języka.

Ci z cudzoziemców, którzy byli uczestnikami takich kursów lub też przychodzili na zajęcia z języka polskiego obecnie są w mocy poprawnie komunikować się w naszym języku z otoczeniem.