Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Nauczanie polskiego – niełatwe zadanie. Jakim sposobem mu sprostać?

Posted on 31/01/2018 7:33am

Jako mieszkańcy Polski postrzegamy nasz język jako coś zwyczajnego – słyszymy go od maleńkości. W szkole czasem sprawia on nam trudności zwłaszcza podczas dyktand. Jednakże nie wiemy, jak skomplikowany jest on dla obcokrajowców.

Uczenie się języków obcych to działanie, które zawsze jest opłacalna – dzięki niej mamy możliwość poznawania obcych kultur, tradycji, zwiedzania świata bez tłumacza. Jednak to nie wszystko – nowoczesny świat oferuje tak wiele niezwykle atrakcyjnych opcji, jednakże by móc całkowicie z nich skorzystać musimy umieć porozumiewać się w innych językach niż nasz język ojczysty. Niedawno za modne języki uznawany był angielski, niemiecki i francuski (jeszcze więcej), szczególnie jeśli chodzi o Europę Zachodnią. Jednakże bardzo prężny rozwój gospodarki naszego kraju sprawia, że współcześnie wiele osób ze Wschodniej Europy szuka u nas pracy. W dużych miastach ogromną popularnością cieszą się szkolenia językowe nazywane polish for foreigners warsaw albo inne miasto w tytule. W czasie nich obcokrajowcy mają szansę poznawania zasad naszego języka i nauczenia się komunikowania po polsku. Dla wielu spośród nich to najtrudniejsze kursy w całym życiu, a to z uwagi na poziom trudności naszego języka. Takie na przykład kursy jak język polski dla obcokrajowców warszawa jakie proponuje to wielkie, ale na pewno opłacalne wyzwanie dla kursantów.

wyobrażenie - język
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Polski należy do grupy najbardziej skomplikowanych języków na świecie. Wiąże się to z tym, że posiada on wiele deklinacji, koniugacji oraz liczną grupę wyjątków. Oprócz tego pomimo, że jest on podobny do innych języków z grupy słowiańskiej, cechuje się o wiele bardziej skomplikowaną wymową. Dlatego polish for foreigners Warsaw łatwiej wypowiedzieć aniżeli skończyć kurs. Niezależnie od tych trudności przyjezdni nadal z chęcią uczestniczą w tych zajęciach. Czasami wysyłają ich na nie nowi pracodawcy, czasem sami się zapisują, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Jeśli chodzi o język polski dla obcokrajowców Warszawa to miasto, gdzie tego typu kurs jest zwłaszcza popularny. Może dzieje się tak dlatego to właśnie tam istnieje mnóstwo firm, jakie zatrudniają w ogromnej mierze również obcokrajowców.

Na zakończenie warto dodać, iż jako mieszkańcy Polski nie możemy kompleksów z powodu naszych umiejętności językowych – w końcu władamy jednym z najtrudniejszych języków na świecie!