Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Nauczanie polskiego – niełatwe zadanie. Jakim sposobem mu sprostać?

Posted on 10/11/2020 8:02am

Jako mieszkańcy Polski postrzegamy nasz język jako coś zwyczajnego – słyszymy go od maleńkości. W szkole czasem sprawia on nam trudności zwłaszcza podczas dyktand. Jednakże nie wiemy, jak skomplikowany jest on dla obcokrajowców.

Uczenie się języków obcych to działanie, które zawsze jest opłacalna – dzięki niej mamy możliwość poznawania obcych kultur, tradycji, zwiedzania świata bez tłumacza. Jednak to nie wszystko – nowoczesny świat oferuje tak wiele niezwykle atrakcyjnych opcji, jednakże by móc całkowicie z nich skorzystać musimy umieć porozumiewać się w innych językach niż nasz język ojczysty. Niedawno za modne języki uznawany był angielski, niemiecki i francuski, szczególnie jeśli chodzi o Europę Zachodnią. Jednakże bardzo prężny rozwój gospodarki naszego kraju sprawia, że współcześnie wiele osób ze Wschodniej Europy szuka u nas pracy. W dużych miastach ogromną popularnością cieszą się szkolenia językowe nazywane polish for foreigners warsaw albo inne miasto w tytule. W czasie nich obcokrajowcy mają szansę poznawania zasad naszego języka i nauczenia się komunikowania po polsku. Dla wielu spośród nich to najtrudniejsze kursy w całym życiu, a to z uwagi na poziom trudności naszego języka. Takie na przykład kursy jak język polski dla obcokrajowców warszawa jakie proponuje to wielkie, ale na pewno opłacalne wyzwanie dla kursantów.

wyobrażenie - język
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Polski należy do grupy najbardziej skomplikowanych języków na świecie. Wiąże się to z tym, że posiada on wiele deklinacji, koniugacji oraz liczną grupę wyjątków. Oprócz tego pomimo, że jest on podobny do innych języków z grupy słowiańskiej, cechuje się o wiele bardziej skomplikowaną wymową. Dlatego polish for foreigners Warsaw łatwiej wypowiedzieć aniżeli skończyć kurs. Niezależnie od tych trudności przyjezdni nadal z chęcią uczestniczą w tych zajęciach.

Jeśli ciekawi Cię omawiany wpis, to bez wahania kliknij tutaj oraz przeczytaj oprócz tego inny tak samo absorbujący news pokoje Szklarska Poręba.

Czasami wysyłają ich na nie nowi pracodawcy, czasem sami się zapisują, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Jeśli chodzi o język polski dla obcokrajowców Warszawa to miasto, gdzie tego typu kurs jest zwłaszcza popularny. Może dzieje się tak dlatego to właśnie tam istnieje mnóstwo firm, jakie zatrudniają w ogromnej mierze również obcokrajowców.

Na zakończenie warto dodać, iż jako mieszkańcy Polski nie możemy kompleksów z powodu naszych umiejętności językowych – w końcu władamy jednym z najtrudniejszych języków na świecie!