Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Niewielki przydomowy ogródek z tarasem oraz wodą

Posted on 01/11/2018 7:21am

Kupowanie domków z małymi ogródkami miast mieszkanka w bloku staje się coraz to bardziej modne, albowiem nawet najmniejszy ogródek pozwala nam na chwilkę odpoczynku jak też kontakt z przyrodą po mozolnym dniu. Możesz wyjść na trawnik bądź taras i wypocząć, natomiast w wolnej chwili popracować nieco.

zabawki - fotka
Author: centralniak
Source: http://www.flickr.com
Takie ogródki są łatwe w pielęgnacji, bo nie potrzeba wiele czasu, ażeby skosić murawę a także przejrzeć rabatki. Możemy również nauczyć dzieci opieki nad roślinkami, przedstawić jak uprawiać truskawki (więcej informacji tu: http://projektoskop.com.pl/31-uprawa-i-pielegnacja-truskawki/) w doniczce, posadzić parę krzaków borówki amerykańskiej, ażeby mogły poskubać ekologicznych owoców. Płyną z tego same radości. Ogród przydomowy stanowi świetne miejsce na przelanie swych wyobrażeń o zielonym przytułku, gdzie w każdym momencie dnia jak też nocy możesz odetchnąć ożywczym powietrzem. Ogródek przydomowy to kapitalne rozwiązanie dla tych, którzy kochają ogrody. Jak sama nazwa podkreśla ogród (sprawdź tutaj pielęgnacja zieleni wrocław) przydomowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie punktu zamieszkania. W idealnej sytuacji znajdują się ci, którzy mają domy wolnostojące jak też dużą działkę. Na większej powierzchni można stworzyć niezmiernie zróżnicowane aranżacje, które sprawią, iż ogródek będzie niezwykle oryginalny. Przy małych powierzchniach mamy obniżone pole do popisu, jednak nawet na kilku metrach kwadratowych można stworzyć nadzwyczaj interesujące kompozycje. Nie istotne czy domek wolnostojący, czy szeregowy, jako że na każdej powierzchni można urzeczywistnić interesujące rozwiązania.

zabawki - image
Author: Rafał Komorowski
Source: http://www.flickr.com
zabawki - portret
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Przed zabraniem się do pracy należy sprecyzować czego tak naprawdę oczekujemy od ogrodu - jaką funkcję powinien pełnić. Poza estetycznymi zaletami może stać się miejscem wypoczynku, zabaw dla dzieci oraz miejscem hodowli owoców. Najodpowiedniej gdy łączy w sobie te wszelkie funkcje. W zależności od tego czy miejsce pod przyszły ogród jest placem budowy bądź też zagospodarowanym terenem z roślinnością, musimy podjąć w początkowym okresie nieco zróżnicowane kroki. Różnica dotyczy przede wszystkim kwestii związanych z doprowadzeniem terenu po budowie do porządku. Nie obędzie się bez sprzątnięcia parceli. Zachowajmy przy tym pozostałe po budowie elementy jakie możemy spożytkować (dla przykładu deska podłogowa może nam posłużyć do konstrukcji altany).

Koniecznie musimy przygotować plan działań jak też szkic zagospodarowania terenu pod ogródek. Na początku w planie uwzględniamy najważniejsze fragmenty ogródka np. kącik wypoczynkowy, oczko wodne itp. Następnie szkic uzupełniamy o kolejne elementy jak też kompozycje ogrodowe. Miejmy na uwadze, że w planie trzeba wziąć w rachubę takie czynniki jak ukształtowanie powierzchni, zacienienie, wiatry itd.