Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Niezawodne sposoby na czas z przyjaciółmi - w sam raz na długie noce

Posted on 31/10/2020 7:58am

Kiedy za oknem zimno i plucha, a na domiar tego wieczory stają się dłuższe, spędzanie czasu z bliskimi łatwo okroić do rozrywek w domu. Co w takim przypadku wymyślić, by uprzyjemnić sobie czas?

Filmy przygodowe
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Możliwości jest bez liku. Począwszy od wspólnego gotowania, poprzez planszówki, aż do oglądania filmów. Warto wyłonić celowo. Jeżeli gra, to taka, żeby wszyscy którzy mogą zagrać spostrzegli w niej zabawę. Jeśli obraz filmowy, to taki, który spodoba się każdemu uczestnikowi. Gdy w rodzinie są maluchy i będą oglądać z dorosłymi, można zdecydować się na film przyrodniczy, o historii bądź edukacyjny w jakiejkolwiek innej tematyce, można też zwrócić uwagę na najlepsze filmy przygodowe. Mogą, ale nie muszą to być kreskówki. Podobnie można obejrzeć najlepsze komedie.

Wszystko jest zależne od zaangażowania dzieci i ich gustów. Na pewno oglądany wespół film może i winien zostać sugestią do rodzinnej rozmowy. Możemy zacząć od wyjawienia nawzajem swych odczuć, ale nie trzeba na tym się zatrzymać. Każdy obraz mieści różne przestrzenie, które da się łączyć z innymi, znanymi z książek, z opowiadań, z osobistego życia. Każdy dzieciak uraduje się z tak przeżytego dnia - poczuje się zatroszczony, dostrzeżony, rozumiane i wysłuchane.

Gdy nie mamy dzieci albo nie będą one udzielać się w spotkaniu, można wybrać inny gatunek filmów. O ile zapraszamy znajomych, warto zobaczyć najlepsze komedie, tak aby oderwać się od codzienności. Mogą to być filmy polskie lub zagraniczne, stare lub świeże - chodzi przecież o doświadczenie czasu w dobrym gronie przy wyśmienitej zabawie. Intrygującym rozwiązaniem jest organizacja maratonu filmowego, na który wytypujemy trzy lub więcej obrazów. Cała noc w domowym kinie, przy wtórze bardziej lub mniej doniosłych rozmów - to jest coś, co na długo pozostaje w pamięci.

Oczywiście możemy postawić na maraton związany z konkretnym tematem, na przykład komedie o rodzinie, o biznesie, o zwierzętach...

Ten serwis internetowy reprodukcje posiada ciekawe informacje na omawiany wątek, zatem, jeśli ta kwestia Cię intryguje, to sprawdź to koniecznie.

Tak samo nadadzą się również filmy sf, fantastyka bądź inne, ale tylko wtedy, jeśli gremium obserwatorów jest zgodne w swoich upodobaniach. Popularne komedie są bezpieczne pod kątem trafienia w gusta sporego grona użytkowników. Tak więc - o ile nadal takich zamysłów nie posiadamy - pożądane jest zaprosić kumpli i napawać się bliskością przed ekranem.