Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


O czym pamiętać należy podczas wypełniania zeznania podatkowego, komu przekazać można 1 procent swojego podatku.

Posted on 04/12/2021 7:30am

Co roku w ciągu pierwszych miesiącach zaczyna się szaleństwo związane z podatkowymi rozliczeniami. Ustawodawca przeznaczył na to czas do ostatniego dnia kwietnia, a jeśli będzie wtedy wolne, to do pierwszego roboczego dnia w maju. Osoby które w tym terminie nie zdążą mają spory problem, bowiem będą się musiały ze spóźnienia wytłumaczyć przed urzędnikami, a zapewne również je będzie czekać jakaś kara pieniężna.

Czasu na wszystko jest tak dużo, bo aż pełne cztery miesiące, że każdy komu będzie się chciało bez problemów powinien zdążyć. Oczywiście zdarzają się sytuacje losowe, kiedy na przykład ktoś na parę miesięcy poszedł do szpitala i nie bardzo miał możliwość policzenia zeznania, lecz przeważnie będzie to po prostu kogoś zaniedbanie. A samo zrobienie takiego zeznania nie będzie jakoś specjalnie trudne, bowiem w sieci znaleźć można wiele programów, przy pomocy których wszystko się zrobi. Również duża część biur księgowych oferuje też możliwość rozliczenia wszystkiego, w najprostszych przypadkach ceny będą się już zaczynać od kilkunastu złotych.

Podczas wypełniania deklaracji poza wyliczeniem wszystkich kwot warto też pamiętać o tym, aby nie omijać pola z kwotą 1 procenta podatku. Możliwość tego typu została zaproponowana już kilkanaście lat temu, i na mocy odpowiednich ustaw każdy podatnik może swój jeden procent przekazać jakieś uprawnionej instytucji.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (https://protlumaczenia.pl/tlumacz-przysiegly-online-angielski/) zamieszczone pod tym linkiem. Na pewno odnajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Może to być jakaś fundacja (fundacje 1%) dla dzieci, placówka opiekuńcza czy stowarzyszenie sportowe, istotne będzie jedynie, żeby była zarejestrowana na wykazie uprawnionych podmiotów.

Jeśli ktoś będzie potrzebował się dowiedzieć, komu przekazać 1 podatku, to tego typu listy są bez problemów dostępne w sieci internetowej, a duża część instytucji które na nich są umieszcza także informację w swoich internetowych serwisach. Obecnie samo przekazanie jednego procenta jest niezwykle łatwe. Wystarczy w odpowiedniej rubryce w formularzu podać wybrany numer instytucji, a wykonaniem przelewu zajmie się już urząd skarbowy. Jeśli ktoś chciałby dokładniej określić, na co przeznaczone mają być jego pieniądze, to także na picie będzie mógł to zrobić.