Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Odpowiedni podarunek dla paroletniego dziecka

Posted on 09/01/2019 7:28am

Kupno upominku dla malucha wbrew powszechnym opiniom nie jest łatwym zadaniem. Kilkuletnie maluchy posiadają przeważnie określone potrzeby i są w stanie wyrazić prawdziwą opinię na temat konkretnego upominku. W jaki sposób więc uporać się z takim problemem? Gdzie poszukiwać upominków i co w efekcie kupić niewielkiemu człowiekowi?

Zabawki dla dziewczynki
Author: Raoul Snyman
Source: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie właściwym pomysłem będzie odwiedzenie dziecka i delikatne podpytanie o obecne zapotrzebowanie? Jeśli zależy nam na zaskoczeniu, możemy tego typu rozmowę odbyć z opiekunami dziecka - rekomendowana strona. Rozsądnym pomysłem będzie też wizyta w popularnym sklepie zabawkowym, gdzie znaleźć można całą masę ciekawych produktów. I to zarówno tych przeznaczonych tylko do zabawy, jak i tych o walorach edukacyjnych.

Miejmy w pamięci, iż nabywając zabawkę, trzeba wziąć pod uwagę wiek malucha. Jeżeli dziecko jest kilkuletnie zaintrygować go może lego ninjago bądź wymagające puzzle. W kontekście mniejszych dzieci takiego rodzaju pomysły się nie sprawdzą, a nawet stanowić duże zagrożenie. Z jakiego powodu? Gdyż mogą stanowić zagrożenie. Małej wielkości puzzle, nieduże elementy lub nawet lego ludziki mogą zostać przez dziecko połknięte. W głównej mierze z tego względu winniśmy się kierować przy wyborze zamieszczonymi na opakowaniach zabawek informacjami o wieku maluchów, dla których zabawka jest przeznaczona - zobacz więcej.

Naturalnie nie tylko zabawki mogą być ciekawym pomysłem na podarunek, jednakże większość dzieci zdecydowanie szczególnie preferuje właśnie zabawki. Zakupić możemy również ubranka, jednakże wcześniej powinniśmy wnikliwie poznać wymiary dziecka i jego preferencje względem garderoby. Niewielkie dzieci coraz częściej chcą się ubierać samemu i podejmować decyzję o doborze odzieży .Dotyczy to przede wszystkim dziewczynek. Rozsądnie jest również wybierać prezenty wiążące się z zainteresowaniami dziecka – możemy zdecydować się na sztalugi, instrument muzyczny, książeczkę bądź coś zbliżonego. Bez wątpienia taki prezent nie okaże się niewłaściwym.