Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Szkoły zawodowe znów wracają do łaski, czyli jak poradzić sobie z szczególnie trudnym wyzwaniem, jakim bez wątpienia jest wybór ścieżki kariery?

Posted on 06/10/2022 7:58am

Wiele badaczy podkreśla, że w ostatnich latach liczba ludzi decydujących się na edukację wyższą wzrasta niezwykle szybko. Badania przepowiadają nawet, iż za kilka lat okaże się, że większa część uczniów wybiera karierę na uniwersytecie. Nie ma więc nic nadzwyczajnego, w tym że wiele osób postanawia jednak wybrać jedną z wielkiej liczby szkół zawodowych, która zapowiada przyuczenie do wybranego zawodu oraz wydanie specjalnego certyfikatu uprawniającego do wykonywania wybranego przez nas zajęcia. Z tego też powodu liczba szkół zawodowych nieustannie się zwiększa.

Kucharz
Author: Your Mildura
Source: http://www.flickr.com
Żeby to przetestować wystarczy tylko skorzystać z cudu dzisiejszej technologii, którym niewątpliwie jest sieć on-line. Wystarczy bowiem tylko wpisać w ulubioną wyszukiwarkę hasło typu: zawodówka kucharz Warszawa, czy też zawodówka fryzjerska warszawa, a naszym oczom ukaże się mnóstwo ofert przeróżnych placówek.

Zobacz informacje i odkryj serwis (https://sigma-chelm.pl/), który z pewnością Cię zaciekawi. Nie zwlekaj ani chwili! Wykonaj to natychmiast! Z pewnością nie pożałujesz.

Jednak jeżeli interesuje nas właśnie hasło: zawodówka kucharz Warszawa, Wrocław, czy Poznań będzie koniecznym kierunkiem podróży, bo w większych miastach oferta tego rodzaju jest po prostu większa. Co więcej badania pokazują, że zawodówka fryzjerska warszawa, ma o wiele wyższy poziom edukacji niż jej odpowiednik z mniejszego miasta. Mnóstwo specjalistów zachęca obecną młodzież to stosowania właśnie takich pomysłów, a jest to sprowokowane tym, że dzisiaj mamy spory deficyt takiego rodzaju fachowców, którzy znają się na swojej profesji. Dlatego też prawie do lamusa odszedł już stereotyp szkoły kształcącej w zawodzie jako gorszej alternatywy dla szkół licealnych. Jest to przemiana niezwykle pozytywna, bo nasze społeczeństwo nie mogłoby funkcjonować bez ludzi, którzy są wykształcone w zawodzie, który kochają.

Oczywistym jest, że fryzjer i kucharz to nie jedyne zawody w takich szkołach przyuczane, ponieważ w większych miastach oferta jest naprawdę szeroka, tak że prawie każdy kandydat odnajdzie coś wspaniałego, co będzie dobrze odpowiadało jego wymaganiom. Jak więc wyraźnie widać ścieżki zawodowe nie kończą się na szkole licealnej i technikum, bo opcji jest znacznie więcej. Z tego też powodu jeżeli czujemy, że edukacja na studiach jest czymś nie dla nas może warto zastanowić się nad ideą szkół zawodowych.