Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Jak nauczyć się płynnej gry na gitarze bądź też perkusji zaczynając od samego początku

Posted on 31/12/2017 7:29am

Granie na danym instrumencie muzycznym jest w stanie być nie lada zabawą. Każdy, kto choć raz miała przykładowo możliwość gry na gitarze, zdaje sobie zapewne sprawę jaką radość wywołuje wydobywanie melodii z tego instrumentu. Gdy już nauczymy się grać mały fragment naszej ulubionej piosenki, będziemy mieć ogromną satysfakcję. Natomiast gdy już całkowicie opanujemy cały utwór i będziemy w stanie pochwalić się wśród znajomych, to poczucie radości będzie bardzo duże.

gra na perkusji dla początkujących
Author: bigdrumthump.com
Source: http://www.flickr.com
W ostatnich latach, tuż obok gry na gitarze, coraz większą popularność zdobywa perkusja. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to instrument prosty do opanowania. Co prawda, perkusja dla początkujących (zobacz także perkusja dla początkujących) jest możliwa do zakupienia dla każdego za nieduże pieniądze, to jednakże cała sztuka jest ukryta w konsekwentnych treningach. Tylko w ten sposób będziemy czynić jakieś konkretne postępy. Mamy więc możliwość aby rozejrzeć się za interesującym zestawem, który będziemy w stanie zainstalować u siebie w domu. gra na perkusji daje naprawdę wiele frajdy, gdy opanujemy choćby podstawy. Należy nadmienić, iż raczej trudno jest opanować grać samemu, choć nie jest to awykonalne. Dobrze jest zainwestować w przykładowy kurs lub też chodzić konsekwentnie na lekcję gry. Na takich zajęciach opanujemy wszystkie tajniki gry na bębnach, nauczymy się bazowych technik jak również i rytmiki.

Bardzo dobrym pomysłem jest wciąż podpatrywanie innych muzyków. W ten sposób możemy zobaczyć jak grają i jakie techniki wykorzystują a następnie spróbować je zaadaptować do swojej gry. Na koniec najbardziej istotna sprawa - aby cieszyć się płynną grą na bębnach trzeba przede wszystkim nauczyć się konsekwencji oraz być cierpliwym. Jeśli przyłożymy się właściwie do ćwiczeń, to rezultaty przyjdą prędzej czy później. Jeśli nie mamy możliwości w określonej chwili pozwolić sobie na granie na perkusji a chcielibyśmy poćwiczyć (na przykład w nocy), to mamy możliwość nabyć specjalną poduszkę, o jaką będziemy mogli uderzać pałeczkami. Bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że możemy wziąć taką podstawkę na jakiś wyjazd i trenować technikę gry prawie w każdych możliwych warunkach. Dobrze jest również czytać konkretne pisma mówiące właśnie o grze na bębnach.