Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Wózek uniwersalny i inne akcesoria dla niemowlęcia – sprawdź zanim kupisz!

Posted on 05/07/2020 7:39am

W zasadzie każdy świeżo upieczony rodzic swoją przygodę z rodzicielstwem zaczyna od jednej obowiązkowej powinności – zakupu wózka dla pociechy. Są tacy, którzy wertują fora internetowe szukając opinii na temat wybranych modeli czy typów. Inni wybierają się do najbliższego sklepu z artykułami dla dzieci i bez ogródek kupują wózek, który pierwszy wpadnie im w oko. Sprawdźmy, co jedni i drudzi powinni brać pod rozwagę przy doborze pierwszego wózka dla swojej pociechy.

Najpierw należałoby zwrócić uwagę na jakość wykonania i elementów używanych doprodukcji. Jak mówi mądre powiedzenie, kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje. Lepiej kupić wózek o wyższej cenie, ale wykonany z wysokiej jakości komponentów, jak przykładowo wózek Seka, niż ekonomiczny odpowiednik, który po parunastu tygodniach używania nie będzie się do niczego nadawał. Dodatkowo, należy przywiązywać uwagę do funkcjonalności wózeczka. Upewnijmy się przed zakupem, czy jest możliwe wymienić gondolkę na spacerówkę gdy dziecko podrośnie, lub też czy istnieje możliwość wpięcia w stelaż siedzonka samochodowego. Tutaj znowu przykładem kombinacji trwałości z praktycznością może być wózek Seka 3w1, który posiada wszystkie wcześniej wymienione możliwości.

wózek dziecięcy
Author: X-lander
Source: X-lander
Gdy już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wózka, możemy zacząć się rozglądać za drobniejszymi, lecz przydatnymi akcesoriami. Warto zrobić listę rozpoczynając od rzeczy najbardziej potrzebnych, a kończąc na tych dodatkowych. Dla mam karmiących na głównych miejscach powinny znaleźć się: odciągacz elektryczny do mleka, sporą ilość wkładek oraz osłonek laktacyjnych.

Oczywiście karmić dziecko da się także bez potrzeby używania całego zakresu akcesoriów, ponieważ jest to czynność naturalna.

W tym miejscu znajdziesz dużo interesujących danych na ten wątek - wystarczy wejść na nasz odsyłacz (https://radom.centrumdemed.pl/protetyka/), a z pewnością dane tam umieszczone będą wartościowe.

Jednak doświadczenie wielu mam pokazuje, że laktacja może płatać figle i nagły nawał pokarmu lub jego blokada będą wymagały wspomagania ze strony laktatora oraz innych akcesoriów. Odciągacz elektryczny ma również tańszą alternatywę – odciągacz ręczny. Wybór między tymi dwoma jest uzależniony już od indywidualnych preferencji każdej mamy.

Zaintrygowała Cię rozpatrywana w tym poście tematyka? W takim razie kliknij tu oraz przeczytaj ponadto więcej szczegółów w ofercie.