Witaj w skromnych progach naszego bloga


Kilka słów o nauce...

Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.


Z których usprawnień skorzystają dziś matki, jeżeli chodzi o karmienie piersią? Jak przechowywać matczyne mleko?

Posted on 02/06/2020 7:50am

Wokół tematu karmienia piersią niemowlaków narosło już sporo historii i poglądów, które powielane są od dawien dawna. Niektóre będą prawdziwe, te drugie z kolei nie posiadają żadnego potwierdzenia, ale na pewno sprawa karmienia piersią będzie tematem dość często poruszanym, gdy chodzi o wychowanie dziecka.

Karmienie dzieci
Author: Alles
Source: Nocna24.pl
Niektóre kobiety posiadają wiele mleka od razu po porodzie i nie posiadają problemów z przystawieniem dziecka, niektóre tego mleka nie mają, albo dziecko posiada kłopot z ssaniem piersi, te wszystkie sytuacje mają możliwość powodować stres, ból, a to będzie prowadziło do tego, że jeszcze cięższe okaże się być karmienie piersią. Kiedy będą zostawione same sobie, to całkowicie mogą zrezygnować z takiego karmienia i przenosić się na butelkę. Na szczęście konsultacje laktacyjne Wrocław może nam zaoferować, a co się z tym łączy, będą miały szansę zetknąć się z właściwymi osobami, które na spokojnie pokażą różne techniki trzymania potomstwa, tak by każda kobieta mogła wyszukać tą najlepszą dla siebie i swojego potomstwa, a również powiedzą, w jaki sposób można zwiększyć ilość posiadanego mleka. Im wcześniej kobiety udadzą się na takie rozmowy, tym mniej bólu oraz stresów będzie ich kosztowało takie naturalne karmienie.

Następnym rozwiązaniem, które pomoże młodym rodzicom utrzymać spokój w początkowych tygodniach życia ich dziecka jest monitor oddechu (więcej informacji na stronie). Z jego pomocą rodzice mają sposobność kontrolowania na bieżąco, czy oddech maluszka jest regularny. Jeśli przerwa między oddechami wynosi więcej niż paręnaście sekund, monitor oddechu uruchamia alarm dźwiękowy i wibracyjny.

Naturalnie karmić dziecko da się i bez udziału całej gamy akcesoriów, ponieważ jest to czynność naturalna. Jednak doświadczenie wielu mam pokazuje, że laktacja może płatać figle gdy niespodziewany nawał pokarmu czy jego zastój będą wymagały wsparcia ze strony laktatora (kliknij aby przeczytać więcej szczegółów) i innych akcesoriów.

Odpowiada Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Odciągacz elektryczny posiada także tańszą alternatywę – odciągacz ręczny.

Chcesz zobaczyć kolejne bogate w informacje artykuły? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (http://stajniaiskra.pl/art/1046/hipoterapia.html), która na pewno zawiera cenne dane!

Wybór pomiędzy tymi dwoma jest uzależniony już od indywidualnych preferencji każdej mamy.

Dzięki temu rodzice uzyskują równocześnie większą kontrolę w razie, gdyby z niemowlakiem działo się coś niedobrego, jak również większy spokój i swobodę, ponieważ nie są zmuszeni raz po raz pochylać się nad łóżeczkiem i sprawdzać, czy uśpione dziecko oddycha prawidłowo.